Jakie Kwiaty Na Taras Od Północy? – Poradnik Ogródniczy

Jakie Kwiaty Na Taras Od Północy? – Poradnik Ogródniczy


Jeśli masz taras, który jest położony od północnej strony, wiesz już, jak trudne jest znalezienie kwiatów, które tam rosną. Źle dobrany gatunek kwiatów może nie tylko nie wyglądać dobrze, ale też nie przetrwać zimy. W tym poradniku podpowiemy Ci jakie kwiaty na taras od północy wybrać.

Jakie Kwiaty Na Taras Od Północy

1. Begonie

Begonie to kwiaty, które idealnie nadają się na taras od północnej strony, ponieważ dobrze radzą sobie z niskimi temperaturami oraz brakiem słońca. Są bardzo dekoracyjne i dostępne w wielu kolorach. Można je posadzić zarówno w donicach, jak i w ogrodzie. Begonie rurkowe (Begonia × tuberhybrida) to najpopularniejszy rodzaj begonii.

2. Wrzosy

Wrzosy to kwiaty, które kojarzą nam się z jesienią oraz zimą. Są trwałe i łatwe w uprawie. Najlepiej sadzić je w zacienionym miejscu, ponieważ nie lubią nadmiernego nasłonecznienia. Wrzosy kwitną w różnych kolorach, od białych do jasnoniebieskich.

3. Paprocie

Paprocie to rośliny, które świetnie się sprawdzą na tarasie od północnej strony. Są łatwe w uprawie i bardzo dekoracyjne. Wymagają regularnego podlewania i nawożenia, ale za to nie potrzebują dużo słońca. Paprocie doskonale odświeżają powietrze i są naturalnym filtrem powietrza.

4. Begonia Szerokolistna

Begonia szerokolistna (Begonia rex) to roślina o dużej ozdobności i ciekawych, kolorowych liściach. Wymaga regularnego podlewania oraz wilgotnego powietrza. Idealnie nadaje się do ogrodu lub na taras. Doskonale prezentuje się w stylowych donicach lub wiszących koszach.

FAQs

  1. Jakie kwiaty najlepiej sadzić na taras od północnej strony?
  2. Na taras od północnej strony najlepiej sadzić begonie, wrzosy, paprocie oraz begonie szerokolistne.

  3. Czy kwiaty na taras od północy wymagają specjalnego zabezpieczenia na zimę?
  4. Tak, wiele gatunków kwiatów na taras od północy wymaga specjalnego zabezpieczenia na zimę, takiego jak okrywanie roślin lub przenoszenie ich do pomieszczenia chronionego przed mrozem.

  5. Czy kwiaty na taras od północy wymagają regularnego podlewania?
  6. Tak, większość gatunków kwiatów na taras od północy wymaga regularnego podlewania ze względu na niższą wilgotność powietrza w tym miejscu.

  Jakie deski na taras opinie - najlepsze rozwiązanie dla twojego tarasu

Podsumowanie

Wybierając kwiaty na taras od północnej strony, należy pamiętać o tym, że nie wszyscy gatunki będą się tam dobrze rozwijać. Najlepiej wybrać takie rośliny, które dobrze znoszą niskie temperatury oraz brak słońca. W tym poradniku wskazaliśmy cztery gatunki kwiatów, które idealnie nadają się na taras od północnej strony.